Przejdź do głównej zawartości

procedura

Wydaje mi sie ze to może podpaść pod jakieś ogólne przepisy. Wszak nie powinno być tak mimo wszystko ze nawet legalna dzialanościa na swojej posesji w pewnym sensie ograniczasz lub wręcz uniemozliwiasz sąsiadowi możliwość dysponowania jego własnościa. To zmiejszyło by np cenę jego działki.
Moim zdaniem nie m takiego przepisu. W praktyce musisz liczyć się z tym że starostwo wniesie sprzeciw od zgłoszenia, a całą procedurę będziesz musiał przeprowadzić w ramach pozwolenia na budowę. Twoja inwestycja oddziałuje na nieruchomości sąsiednie gdyż ogranicza na nich możliwość późniejszej budowy studni.
W mojej wsi, jak dzielono pole pod działki a kazdy musialbym miec tam i studnie i szambo, to gmina powiedziała rolnikowi, ze sorry, ale dzialki musza mieć co najmniej 2000m2. Jak dzialka ma 50m dlugosci to zawsze sie to pewnie da wcisnac jakos, żeby nie bruździć sasiadom. Racja tak też można na to patrzeć. W takim razie trudno będzie to jakoś pogodzić i skończy się na szambie. Inna sprawa to odpowiedź drugiego sąsiada, który stwierdził, że on nie ma problemu i podpisze. Na pytanie czy on też planuje oczyszczalnie stwierdził, że ma inny pomysł: ma na oku zbiornik ponad 30000 litrów który zakopie i po sprawie!! nie pytałem już o szczegóły ale jasne jest, że ten zbiornik szczelny nie będzie. Dla sąsiada taniej i wygodniej nawet niż oczyszczalnia, a moja studnia od granicy z nim znajduje się jakieś 25 m. Nikogo nie zamierza pytać o zgodę bo oficjalnie będzie to zbiornik szczelny do 9m3... Przed kupnem działki widzisz co jest w okolicy. Ja nie wiedziałem, że po kilku latach tego typu cwaniak będzie moim sąsiadem. Też po długich namysłach zdecydowałem się na szambo, bo działka mała (700m2) a grunty gliniaste.  Chyba jeszcze inaczej. Promień 30 m zahacza o działkę sąsiada. A więc w tym zakresie zostaje śp. sąsiadowi ograniczona możliwość np. wykonania w przyszłości na tym właśnie kawałku studni. I na takie ograniczenie sąsiad ma wyrazić zgodę.
Odnośnie odległości dot. szamba"Chciałbym zmieścić oczyszczalnię w pasie 5,5metra od domu do granicy. Mój wykonawca twierdzi, że nie muszę zgłaszać budowy, bo w zgłoszeniu mam osadnik, a nie szambo (?). Ale coś mi się nie widzi to, tym bardziej, że na mapce wyrysowany jest gdzie indziej niżbym teraz chciał.
Swoją drogą, jakaś mała konkurencja na Śląsku z tymi oczyszczalniami, myślałem, że za taką kasę to więcej ludzi będzie się tym zajmowało. Może nie jest to takie opłacalne, jak na pierwszy rzut oka wygląda...
- 5 m od drzwi zewnętrznych przeznaczonych na stały pobyt ludzi - czy drzwi wejściowe do domu które prowadzą do wiatrołapu traktowane są jako przeznaczone na stały pobyt ludzi?Wydaje mi sie ze to moze podpasc pod jakies ogolne przepisy. Wszak nie powinno być tak mimo wszystko ze nawet legalna dzialanościa na swojej posesji w pewnym sensie ograniczasz lub wrecz uniemozliwiasz sasiadowi mozliwosc dysponowania jego własnoscia. To zmiejszylo by np cene jego dzialki.

W mojej wsi, jak dzielono pole pod działki a kazdy musialbym miec tam i studnie i szambo, to gmina powiedziała rolnikowi, ze sorry, ale dzialki musza miec co najmniej 2000m2. Jak dzialka ma 50m dlugosci to zawsze sie to pewnie da wcisnac jakos, zeby nie bruzdzic sasiadom.

Pomyśl o tym w druga strone. Chcialby kupic dzialke i sie dowiedziec ze nie mozesz tam zbudowac studni bo wszyscy sasidzei maja przy granicy dzialki oczyszczalnie?
- 2 m od granicy działki - czy dotyczy to włazu do szamba czy samego szamba? Jak to ktoś sprawdzi jak wszystko pod ziemią będzie? Pytam, bo chciałbym się przybliżyć bliżej do bramy/granicy działki
Mam spory problem z lokalizacją przydomowej oczyszczalni biologicznej. Studzienka chłonna powinna być w odległości nie mniejszej niż 30 metrów od studni. W moim przypadku strefa 30 metrów wchodzi na sąsiednią działkę. Urząd twierdzi, że właściciel owej działki nie żyje, co równa się z brakiem zgody sąsiada na takie umiejscowienie oczyszczalni na mojej pogotowie wodociągowe  działce.
Moje pytanie sprowadza się do interpretacji braku zgody. Czy brakiem zgody jest wyrażenie sprzeciwu czy może brak reakcji?  Chyba jeszcze inaczej. Promień 30 m zahacza o działkę sąsiada. A więc w tym zakresie zostaje śp. sąsiadowi ograniczona możliwość np. wykonania w przyszłości na tym właśnie kawałku studni. I na takie ograniczenie sąsiad ma wyrazić zgodę.
Pomysl o tym w druga strone. Chcialby kupic dzialke i sie dowiedziec ze nie mozesz tam zbudowac studni bo wszyscy sasidzei maja przy granicy dzialki oczyszczalnie?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

instalacja wody lodowej

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że obecny układ klimatyzacji jest mocno niebezpieczny. Woda przy podgrzewaniu rozszerza się. Jeśli nie masz zaworu zwrotnego na zasilaniu zimną wodą (lub antyskażeniowego), wówczas nagrzana woda może "cofać się" do instalacji zimnej wody. Może dojść do tego, że w kranach zamiast zimnej wody będziesz miał gorącą. Zapobiec temu możesz montując zawór zwrotny na zasilaniu zimną wodą lodową. Wówczas jednak rozszerzająca się pod wpływem ciepła woda niebezpiecznie będzie zwiększała ciśnienie w zbiorniku klimatyzacji. Można to obejść instalując przeponowe naczynie wzbiorcze o odpowiednio dobranej objętości. Jednak nie będzie to nadal zgodne z przepisami i odporne na zagotowanie wody w układzie (w szczególności w przypadku awarii pompy lub/i zakamienienia układu). Bo w spirali woda zagrzewa się najszybciej ( gotuje się) u dołu spirali , a sama spirala stawia największy opór ciepłej wodzie, która zamiast w górę spirali, wybiera łatwiejszą drog

ciepło

Ciepło wbrew pozorom nie jest pobierane z pomieszczenia, cały proces wygląda mniej więcej tak: (czasy przybliżone, nie mierzyłem) - 0.5 min, stop wentylatora jednostki wewnętrznej, temperatura skraplacza zaczyna wzrastać w celu zgromadzenia porcji dodatkowej energii - 1min, zatrzymanie sprężarki, odwrócenie obiegu i dodatkowo zatrzymanie wentylatora jednostki zewnętrznej aby nie tracić energii. Czynnik zaczyna szybko parować w jednostce wewnętrznej i jednocześnie skrapla się w jednostce zewnętrznej, to jest pierwsza faza odszraniania bez sprężarki (aby po starcie nie zassać do niej skroplonego wentylacje  wcześniej czynnika z jednoski wew. która teraz jest parownikiem) - 4 min, start sprężarki, druga faza odszraniania, w tym czasie wentylatory nie pracują (wewnętrzny aby nie chłodzić pomieszczenia, zewnętrzny aby nie marnować ciepła). W tym czasie temperatura jednostki wewnętrznej która robi za parownik spada w okolice zera) - 0.5min, włączenie wentylatora jednostki zewnętrzej ab

argumenty

 To właśnie fakt, że "odmrożenie" branży jest warunkowe, zniechęca Multikino do otwarcia swoich placówek już w najbliższy piątek. że kina potrzebują zdecydowanie więcej czasu, aby wejść w normalny rytm funkcjonowania. Kino, w przeciwieństwie do innych branż, nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia. Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją - nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na dwa tygodnie" - stwierdził , prezes sieci Helios w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej."To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin. Otwarcie kin wymaga przede wszystkim przygotowania rep